sadzonki lawendy, sadzonki lawendy siesta,


Lawenda "Siesta"
(Lavandula angustifolia "Siesta")


Odmiana lawendy wąskolistnej o srebrzysto-szarych liściach oraz wyjątkowo ciemnych kwiatach. Siesta nie przekracza 35cm wysokości. Krzewy silnie trzymają się swojej formy co sprawia, że odmiana jes łatwa w formowaniu. Lavandula angustifolia Siesta jest bardzo wytrzymała na trudne warunki atmosferyczne oraz niedobory wody. Cechuje się mrozoodpornością do -30 stopni Celsjusza tak jak pozostałe odmiany lawendy wąskolistnej. Mimo to, młode sadzonki warto okryć na zimę agrowłókniną. Ochroni je to przed suszą fizjologiczną, która może wystapić w mrożne, słoneczne oraz wietrzne dni.

Można ją uprawiać na każdym typie gleby pamiętając jednocześnie o zwiekszonej podaży nawozów na glebach słabych. Lawenda wąskolistna Siesta choruje tylko wtedy, gdy jej korzenie mają przewlekły nadmiar wody. Sadzimy ją w pełnym słońcu na stanowiskach, które szybko sie nagrzewają. Ze względu na jej zwarty charakter, przycinamy tylko raz do roku- jesienią lub wiosną. Nawozimy raz lu dwa razy do roku doglebowo w zależności od typu gleby. Może być bo nawóz organiczny(uprawa ekologiczna) lub mineralny. Można stosować także dokarmianie dolistne.

Piękny, ciemny kolor kwiatów lawendy Siesta pozwala tworzyć fantastyczne kompozycje z fioletowo lub jasno-fioletowo kwitnącymi roślinami. Nie musimy sie przy tym martwić o termin kwitnienia, gdyż lawenda kwitnie od czerwca do października. Odmiana ta bardzo dobrze nadaje sie także do nasadzeń grupowych z lawendami o jasnym kolorze kwiatów  np. z odmianą lawendy Provence lub Grappenhall. Kwiaty Siesty można wstawić do wazonu lub wykonywać typowe wyroby z lawendy o magiczntm, delikatnym zapachu.<<Wróć


sadzonki lawendy hidcote, grosso, provence sadzonki lawendy grosso