sadzonki lawendy grossoDOKŁADNY OPIS LAWENDY "GROSSO"sadzonki lawendy grosso


Odporna na mroźne zimy i wilgotne lato. Krzyżówka odpornej na mróz lavandula angustifolia oraz tolerującej dużo wilgoci lavandula latifolia. Lawenda Grosso spełni marzenia każdego o posiadaniu pięknej, pachnącej rośliny swoim ogrodzie. Łączy ona w sobie cechy lawendy angielskiej oraz portugalskiej. Lepiej niż inne odmiany toleruje nadmiar wody i ciężke gleby. Jej silny aromat sprawia, że nie jest zjadana przez sarny, zające itp. Krzyżówka ta jest dostosowana do każdych warunków atmosferycznych krzewinką o dużych kwiatach i bardzo intensywnym zapachu

   
Lawenda Grosso jest najczęściej wybierana przez plantatorów lawendy z uwagi na długie kwiatostany i wysoką zawartość olejku eterycznego.Te cechy sprawiają, że jest odmianą opłacalną i wysokozyskowną. Na szczęście także dla ogrodników prezentuje ciekawe walory i urozmaica każdy ogród. Może być także  używana jako herbatka ziołowa oraz jako dodatek kulinarny.
Lawenda Grosso z uwagi na swoją wielkość i obfitość kwiatów staje się wyróżniającą rośliną na tle innych nasadzeń.  Jej silne fioletowo-niebieskie kwiaty migoczące w letnim słońcu zachwycą każdego.
   
W okresie kiedy roślina nie kwitnie jest także bardzo atrakcyjna. Liście Grosso przybierają w okresie zimowym ciemny szaro-srebrzysty kolor. Dzięki silnemu kształtowi kuli odmiana nadaje sie do nasadzeń geometrycznych. Sadzonki lawendy grosso posadzone w oczka w macie szkółkarskiej i obsypane kamieniami moga zapoczątkować powstanie pięknego bezobsługowego "trawnika". Odmiana ta rośnie dobrze także w miejscach skalistych i piaszczystych. Tolerancja na suszę i ciepło sprawia, że Lawenda Grosso świetnie nadaje się do nasadzeń przy murach.

<<strona główna