sadzonki lawenda
sadzonki lawendy, lawenda sadzonki, sprzedaż sadzonek lawendy


Jak szybko rośnie lawenda?


Bardzo szybko i to nie jest żart. Sadzonki w doniczkach P9 posadzone od kwietnia do czerwca zdążą do jesieni utworzyć kulę o średnicy około 30cm. Natomiast rośliny zakupione w kolejnych miesiącach letnich i jesiennych przekorzenią się, ładnie podrosną i na wiosnę rozpoczną szybki wzrost. Tempo wzrostu zależy od takich czynników jak: nawożenie, nasłonecznienie, dostepność wody oraz właściwe przycinanie.

Często w naszych artykułach przestrzegamy przed nadmiernym podlewaniem- i faktem jest, że przez za dużą ilość wody można najszybciej pozbyć się sadzonki.Trzeba jednak również spojrzeć na drugą stronę medalu- rośliny, które mają przewlekle za sucho zwalniają wzrost i karłowacieją. Tak więc wszystko w waszych rękach- przede wszystkim obserwujcie swoje sadzonki lawendy i wyciągajcie wnioski.

Człowiek, aby żyć potrzebuje odpowiednio skompletowanekj diety i podobnie jest z lawendą. Żeby z sadzonek powstały duże i zdrowe krzewy potrzebne jest nawożenie, które dostarczy do gleby niezbędnych związków potrzebnych do wzrostu i rozwoju. Szczegółowe informacje o odżywianiu roślin znajdziecie w innych artykułach.<<wróć