sadzonki lawenda
sadzonki lawendy, lawenda little lady


Lawenda wąskolistna 'Little Lady'

(Lavandula angustifolia 'Little Lady')

Lawenda  'Little Lady' to odmiana o wielu charakterystycznych cechach. Jej nazwa przetłumaczona na język polski świetnie oddaje całe jej piekno. 'Mała Dama'- bo tak właśnie brzmi ona w naszym ojczystym języku wiedzie prym wśród niewielkich, kompaktowych lawend, zachwycających ogromem kwiatów.

Krzewinka dorasta do 30-40 cm wysokości. Bardzo łatwo formuje sie w kształt kuli. Tak jak wszystkie odmiany lawendy także 'Little Lady' wymaga corocznego przycinania. Kwitnie od czerwca do października, wytwarza bardzo dużą ilość fioletowo-różowych kwiatów. To własnie ich zapach i kolor każdemu posiadaczowi będzie kojarzył się z jakże subtelną nazwą 'Mała Dama'.

Sadzonki lawendy odmiany 'Little Lady' najlepiej prezentują się posadzone jako długa obwódka. Pas kwiatów ciągnący się wzdłuż ścieżki, muru czy płotu zachwyci i poprawi nastrój każdemu posiadaczowi ogrodu orz wszystkim innym majacym w zasięgu wzroku jaskrawo kwitące krzewinki.

Sadzonki lawendy wąskolistnej 'Little Lady' są nowością wprowadzoną do sprzedaży w naszej szkółce w sezonie 2017/2018. Oferujemy ładne, zdrowe rośliny rosnące w pojemniku P9. Zapraszamy do rezerwacji.<<wróć