Ogrodnictwo Marcinkowski

Jak szybko rośnie lawenda?- najważniejsze warunki uprawy lawendy.

Tempo wzrostu lawendy jest duże. W krótkim czasie utworzy kwieciste łany
Kwieciste łany w krótkim czasie- chcesz je mieć to wybierz lawendę.

Tempo wzrostu sadzonek lawendy

Bardzo szybko i to nie jest żart. Sadzonki w doniczkach P9 posadzone od kwietnia do czerwca zdążą do jesieni utworzyć kulę o średnicy około 30cm. Natomiast rośliny zakupione w kolejnych miesiącach letnich i jesiennych przekorzenią się, ładnie podrosną i na wiosnę rozpoczną szybki wzrost. Tempo wzrostu zależy od takich czynników jak: nawożenie, nasłonecznienie, dostępność wody oraz właściwe przycinanie.

Najważniejsze zasady w uprawie lawendy

Często w naszych artykułach przestrzegamy przed nadmiernym podlewaniem- i faktem jest, że przez za dużą ilość wody można najszybciej pozbyć się sadzonki. Trzeba jednak również spojrzeć na drugą stronę medalu- rośliny, które mają przewlekle za sucho zwalniają wzrost i karłowacieją. Tak więc wszystko w waszych rękach- przede wszystkim obserwujcie swoje sadzonki lawendy i wyciągajcie wnioski.

Odpowiednie nawożenie lawendy

Człowiek, aby żyć potrzebuje odpowiednio skompletowanej diety i podobnie jest z lawendą. Żeby z sadzonek powstały duże i zdrowe krzewy potrzebne jest nawożenie, które dostarczy do gleby niezbędnych związków potrzebnych do wzrostu i rozwoju. Szczegółowe informacje o odżywianiu roślin znajdziecie w innych artykułach.