Ogrodnictwo Marcinkowski

Dziękujemy za zakupy dokonane w sezonie 2023!

Na wstępie chcieliśmy podziękować wszystkim naszym klientom, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować w 2023 roku. Cieszymy się, że tak chętnie do nas wracacie, bo znaczy to, że wykonujemy naszą pracę należycie i dostarczamy Wam sadzonki, które pięknie rosną w Waszych ogrodach. Jesteśmy także bardzo zadowoleni, że mieliśmy okazję poznać wielu nowych, przemiłych ludzi, których zainteresowała nasza oferta. Z wieloma klientami jesteśmy w stałym kontakcie i w razie potrzeby udzielamy porad co do uprawy sprzedawanych przez nas roślin. Jeśli więc macie jakieś pytania, to nie wahajcie się tylko dzwońcie – zawsze chętnie odpowiemy.

Oferta 2024 roku będzie połączeniem nowości z dobrze znanymi i oferowanymi przez nas od kilkunastu lat odmianami. Od sezonu 2024 w naszym sklepie internetowym znajdziecie dużą ilość odmian lawendy w dużych, 1,5- litrowych doniczkach. Do tej pory były one dostępne jedynie w 0,5-litrowych doniczkach. Wychodzimy tą zmianą na przeciw klientom, którzy już w pierwszym roku uprawy chcą cieszyć się dużymi, kwitnącymi lawendami. Będą to między innymi lawendy : ‘Siesta’, ‘Beate’, ‘Hidcote Blue Strain’, ‘Grosso’, ‘Grappenhall’, ‘Munstead’ i ‘Gros Bleu’.

W sezonie 2024 wprowadzamy do oferty kilka nowości bylinowych. Są wśród nich gatunki bardzo odporne na susze, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Byliny to na ogół rośliny o małych wymaganiach, pięknie kwitnące i nie potrzebujące wiele uwagi. Cechy te sprawiają, że nawet bardzo zapracowane osoby dzięki nim mogą mieć piękny ogród.

Wcześniej wspominaliśmy o delikatnej podwyżce cen – jednak nie wszystko drożeje. W ofercie 2024 udało nam się dość znacznie obniżyć ceny miskantów. Powodem tego jest zmiana procesu uprawy – nie kupujemy już gotowych młodych sadzonek, tylko rozmnażamy sami w szkółce. Omijamy dzięki temu koszt zakupu młodego materiału. Dzięki tej zmianie możemy powiedzieć, że ponad 90% sadzonek, które oferujemy do sprzedaży powstaje od samego początku na terenie naszej szkółki. Jest to ewenementem wśród polskich gospodarstw ogrodniczych. Jest to niejako dla nas utrudnienie, bo dokłada nam pracy, jednak plusy tego są tak ogromne, że warto. Rośliny od początku rosnące w polskim klimacie są odporniejsze na choroby i zmienne warunki klimatyczne. Szybciej aklimatyzują się w Waszych ogrodach. Większość młodego materiału szkółkarskiego jest sprowadzana z zagranicy, często niezahartowana, uprawiana w szklarniach oraz intensywnie nawożona. Takie rośliny męczą się w warunkach ogrodowych i nie zawsze uda im się przetrwać. Nam nie zależy przede wszystkim na własnej wygodzie, tylko na zaoferowaniu Wam odpornych roślin z naszej szkółki, a nie wypędzonych nawozami i ciepłem w szklarniach sadzonek z importu.

Ciągle rosnące koszty, choć już na szczęście nie tak szybko jak w poprzednim sezonie zmuszają nas do kosmetycznej podwyżki cen. Wzrost ten jest podyktowany głównie, rosnącymi kosztami pracy. W naszej szkółce, gdzie stawiamy na tradycję praktycznie wszystkie prace wykonywane są ręcznie i większość naszych wydatków to właśnie dobrze wykwalifikowani pracownicy. Mimo podwyżki nadal jednak pozostaniemy z jednymi z najniższych cen w Polsce, w połączeniu ze świetną jakością sadzonek.

Jeszcze raz dziękujemy za obdarzenie nas zaufaniem w poprzednim roku i liczymy na równie owocną współpracę w nadchodzącym sezonie. Mimo, że wokół nas świat coraz szybciej się zmienia i to nie zawsze na lepsze, w naszej szkółce roślin wszystko to, za co nas doceniacie pozostaje takie samo. Dla nowych klientów, którzy jeszcze wahają się czy rozpocząć z nami współpracę krótko się przedstawimy:

Szkółka “Ogrodnictwo Marcinkowski” jako jedna z nielicznych w Polsce produkuje sadzonki w całym cyklu od ukorzenienia, aż do sprzedaży. Dzięki temu nie płacimy pośrednikom za młode sadzonki i jesteśmy w stanie utrzymać bardzo konkurencyjne ceny. Nasze sadzonki lawendy uprawiane są pod gołym niebem, co świetnie przygotowuje je do wzrostu w każdym zakątku Polski – nie przyspieszamy ich wzrostu w szklarniach. Dzięki specjalizacji w uprawie sadzonek lawendy skupiamy się na jednej roślinie i dzięki temu jesteśmy w stanie przygotować dla Państwa sadzonki najwyższej jakości.