Ogrodnictwo Marcinkowski

Lawenda “Beate”- idealna na plantację lawendy, ciemne kwiaty

Lavandula angustifolia “Beate”

Lawenda wąskolistna beate ma ciemne kwiaty i bardzo długie pędy kwiatowe. świetna na plantację lawendy

Lawenda wąskolistna ‘Beate- charakterystyka

Lawenda wąskolistna “Beate” jest odmianą osiągającą wysokość około 40-50cm. Jej cechą charakterystyczną, którą wyróżnia się na tle innych lawend są wyjątkowo ciemnozielone liście. Prezentują się szczególnie pięknie, gdy współgrają purpurowymi kwiatami, które wytwarza ta odmiana. “Beate” ładnie zachowuje pokrój, dzięki temu wystarczy przycinać ją tylko raz – tuż po przekwitnięciu.

Lawenda wąskolistna ‘Beate’- warunki uprawy

Lavandula angustifolia “Beate” najlepiej czuje się na stanowiskach słonecznych lub lekko zacienionych. Gleba powinna być przepuszczalna – bez zastoju wody. W przypadku, gdy teren jest nierówny i tworzą się kałuże, które wolno wysychają, sadzonki lawendy sadzimy na kopcach.

Lawenda wąskolistna ‘Beate’- zastosowanie

Lawenda wąskolistna “Beate” jest odmianą o wszechstronnym zastosowaniu. Niezależnie od umiejscowienia w ogrodzie, zawsze prezentuje się pięknie. Jej ciemnofioletowe kwiaty świetnie nadają się do tworzenia bukietów. Nie tracą koloru i aromatu po wyschnięciu.

Jakie sadzonki lawendy ‘Beate’ oferujemy?

Oferujemy Państwu ładnie rozkrzewione sadzonki lawendy “Beate” w doniczkach P9 w cenie 4,3 zł. Od 2023 roku dostępna także w doniczkach 1,5l w cenie 11zł.