Ogrodnictwo Marcinkowski

Lawenda “Blue Scent”- ciemnofioletowe kwiaty

Lavandula angustifolia “Blue Scent”

Lawenda Blue Scent intensywnie kwitnie na purpurowo

Lawenda ‘Blue Scent’ to obok ‘Hidcote Blue’ oraz ‘Munstead’ najpopularniejsza w Polsce odmiana. Charakteryzuje się dość luźnym pokrojem i obowiązkowo potrzebuje cięcia- najlepiej dwa razy w roku. Wymaga stanowiska z glebą zasobną w związki odżywcze. Lepiej niż inne odmiany znosi półcień- wiadomo jednak, że lawendę kojarzymy ze słońcem i właśnie na takim miejscu czuje się najlepiej. Przed zimą przycinamy tylko kwiaty i 0,5 cm pędów, a radykalniejsze formowanie wykonujemy wiosną. Dzięki takiemu zabiegowi ‘Blue Scent’ lepiej zimuje. Na odmienny sposób przygotowania do zimy ma wpływ luźniejszy pokrój niż w przypadku innych odmian.

Lawenda ‘Blue Scent’- wygląd

Lawenda ta osiąga wysokość 50-60 cm. Od czerwca do października wytwarza łodygi kwiatowe o długości około 30 cm, zakończone ciemnym, dużym kwiatostanem. Osobiście mogę powiedzieć, że wraz z ‘Grosso’ i ‘Hidcotem’ stoi na czele jeśli chodzi o intensywnie ciemnofioletową barwę kwiatów. Liście Blue Scenta są grubsze niż innych odmian lawendy wąskolistnej. Cała roślina ma intensywny wzrost.

Zastosowanie lawendy ‘Blue Scent’

Opisywana lawenda nadaje się zarówno na plantację oraz do ogrodu. Intensywna barwa kwiatów(także po wyschnięciu) sprawia, ze świetnie tworzy się z niej bukiety oraz susz. ‘Blue Scent’ wyróżnia się bardzo przyjemnym i delikatnym zapachem, który w ciepły słoneczny dzień wypełnia otoczenie nasadzenia.

Sadzonki lawendy wąskolistnej ‘Blue Scent- co oferujemy?

Oferujemy sadzonki lawendy ‘Blue Scent’ w doniczce P9 w cenie 4,5zł. W przypadku dużych zamówień na plantacje lawendy ceny ustalane są indywidualnie.