Ogrodnictwo Marcinkowski

Lawenda “Dutch Mill”

Lavandula x intermedia “Dutch Mill”

Lawenda Dutch Mill

Inaczej Lavandula x intermedia “Vera”. Jest to podstawowa odmiana lawendy pośredniej, na bazie której powstały np. takie odmiany jak: “Grosso” czy “Provence”. Wprowadzenie lawendy do produkcji szkółkarskiej szacuje się na 1920 rok. Od tej pory swoim magicznym wyglądem i zapachem wprowadza do naszych ogrodów wiele radości i spokoju.

Lawenda a właściwie lawandyna “Dutch Mill” jest odmianą osiągającą 60-70cm średnicy oraz ponad 50cm wysokości. Długość łodyg kwiatowych wynosi około 50cm. Od czerwca pojawiają się jasnofioletowe kwiaty. Mają one kształt lekko kulisty. Liście “Dutch Mill” są duże i mają piękny jasnoszary kolor, który idealnie współgra z jasnofioletowymi kwiatami. Lavandula x intermedia “Vera” jest odmianą odporną i wytrzymującą mrozy nawet lekko przekraczające -25 stopni Celsjusza.

Lawenda ta może znaleźć wszechstronne zastosowanie. Jest idealna do nasadzeń na obrzeżach ścieżek, jako obramowanie domów oraz tarasów. Nadaje się także do sadzenia na plantacjach lawendy, gdyż jej aromat i dość długie łodygi sprawiają, że może posłużyć jako materiał wyjściowy do wielu wyrobów rękodzielniczych.

W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo sadzonki odmiany “Dutch Mill” w cenie 3,50 zł.