Ogrodnictwo Marcinkowski

Lawenda “Dutch Mill”-duża odmiana, o srebrzystych liściach

Lavandula x intermedia “Dutch Mill”

Lawenda Dutch Mill

Inaczej Lavandula x intermedia “Vera”. Jest to podstawowa odmiana lawendy pośredniej, na bazie której powstały np. takie odmiany jak: “Grosso” czy “Provence”. Wprowadzenie lawendy do produkcji szkółkarskiej szacuje się na 1920 rok. Od tej pory swoim magicznym wyglądem i zapachem wprowadza do naszych ogrodów wiele radości i spokoju.

Lawenda pośrednia ‘Dutch Mill’- wygląd

Lawenda a właściwie lawandyna “Dutch Mill” jest odmianą osiągającą 60-70cm średnicy oraz ponad 50cm wysokości. Długość łodyg kwiatowych wynosi około 50cm. Od czerwca pojawiają się jasnofioletowe kwiaty. Mają one kształt lekko kulisty. Liście “Dutch Mill” są duże i mają piękny jasnoszary kolor, który idealnie współgra z jasnofioletowymi kwiatami. Lavandula x intermedia “Vera” jest odmianą odporną i wytrzymującą mrozy nawet lekko przekraczające -25 stopni Celsjusza.

Lawenda pośrednia ‘Dutch Mill’- zastosowanie

Lawenda ta może znaleźć wszechstronne zastosowanie. Jest idealna do nasadzeń na obrzeżach ścieżek, jako obramowanie domów oraz tarasów. Nadaje się także do sadzenia na plantacjach lawendy, gdyż jej aromat i dość długie łodygi sprawiają, że może posłużyć jako materiał wyjściowy do wielu wyrobów rękodzielniczych.

Jakie sadzonki lawendy ‘Dutch Mill’ oferujemy?

W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo sadzonki odmiany “Dutch Mill” w cenie 4,3 zł. Są dobrze rozkrzewione i zahartowane do wzrostu pod gołym niebem.