Ogrodnictwo Marcinkowski

Lawenda “Edelweiss”- biała lawenda pośrednia

lawenda Edelweiss posiada piękne białe kwiaty pi
Kwiaty lawendy Edelweiss rozkwitające na biało

Lawenda pośrednia ‘Edelweiss’- wygląd

Kolejna obok Provence, Grosso, Silver Edge oraz Goldberg odmiana lawendy pośredniej. Spośród wszystkich lawandyn wyróżnia ją niewątpliwie biały kolor kwiatów. Są one jednolicie białe bez przebarwień. Edelweiss wytwarza srebrzysto-zielone liście, które cechują się znaczną grubością. Krzew jest duży oraz zwarty. Wytwarzane kwiatostany tak jak w przypadku innych lawend gatunku Lavandula x intermedia są bardzo długie i dochodzą do 70-80cm długości. Wzrost tej odmiany jest szybki i w ciągu jednego sezonu wegetacyjnego stworzy już sporej wielkości zwarty krzak.

Lawenda pośrednia ‘Edelweiss’- uprawa

Edelweiss jest odmianą w pełni odporną na mróz. Jej długie kwiatostany idealnie nadają się do tworzenia bukietów i dobrze komponują się z fioletowymi kwiatami innych odmian. Tak jak wszystkie lawandyny, Edelweiss cechuje się wysoką odpornością na przedłużające się wilgotne warunki pogodowe. Sadzonki lawendy Edelweiss sadzimy w odstępach 50cm w rzędach oraz 90cm pomiędzy rzędami. Odmiana białej lawendy nadaje się zarówno do upraw polowych, ogrodowych jak i kontenerowych. Bardzo dobrze komponuje się sadzona naprzemiennie z odmianami o fioletowej barwie kwiatów.

Jakie sadzonki lawendy ‘Edelweiss’ oferujemy w naszej szkółce?

Oferujemy sadzonki odmiany Edelweiss w doniczkach P9 w cenie 4,3 zł. sztuka. Sadzonki są dobrze ukorzenione w pojemnikach, w których rosną. Prowadzimy także sprzedaż wysyłkową lawendy. Odpowiedni sposób pakowania zapewnia, że rośliny docierają do klientów w stanie idealnym. Wszystkie rośliny są uprawiane przez nas od samego początku i zimowane w polskim klimacie-nie importujemy roślin. Dzięki temu możemy Państwu zaoferować wyselekcjonowany materiał roślinny najwyższej klasy.