Ogrodnictwo Marcinkowski

Lawenda “Goldberg” (“Burgoldeen”)- liście z żółtą obwódką

Lavandula x intermedia “Goldberg”

Lawenda - Goldberg

Dość rzadko spotykana w sprzedaży w Polsce odmiana lawendy pośredniej. Podobnie jak Silver Edge posiada dwukolorowe liście. Obwódka jest koloru żółtego, natomiast wypełnienie liścia ma barwę jasno-zieloną. Zimą nie ciemnieje lecz zachowuje swój żywy kolor. Jej wzrost na tle innych lawend jest dość wolny. Ze względu na swoją barwę idealnie nadaje się do donic oraz przydomowych ogrodów  Dzięki temu, że rośnie wolno nie wymaga częstego cięcia  Najładniej prezentuje się w nasadzeniach rzędowych powyżej 20 szt. sadzonek.

Lawenda pośrednia ‘Goldberg’- warunki uprawy

Sadzonki lawendy Goldberg sadzimy w rzędach co 30cm, natomiast odstęp pomiędzy rzędami powinien wynosić 40cm. Podobnie jak inne gatunki lawend, Goldberg dobrze znosi upały i ma wysoką tolerancję na suszę. Mrozoodporność  do -25 stopni Celsjusza. Tak jak wszystkie lawandyny dobrze toleruje długie okresy wilgotnej pogody i zimuje bez uszczerbku. Lubi glebę przepuszczalną, zasobną w próchnicę i mającą odczyn zasadowy. Kiedy zapewnimy jej podstawowe składniki potrzebne do wzrostu odwdzięczy się piękną barwą liści oraz kwiatów.

Lawenda pośrednia ‘Goldberg’- charakterystyka

Odmiana lawendy Goldberg posiada długie kwiaty koloru fioletowego. Zwabia do ogrodu pszczoły, motyle oraz wiele innych pożytecznych owadów. Dzięki dwukolorowym liściom jest jedną z najbardziej ozdobnych odmian lawendy. Zaopatrują się w nią często pasjonaci poszukujący ciekawych odmian roślin. Sadzonki tej odmiany lawendy są poszukiwane na polskim rynku i dostępne w niewielu miejscach.

Lawenda pośrednia ‘Goldberg’- co oferujemy

W naszej szkółce mamy ją w ofercie od lipca 2016r. Jednocześnie przypominamy , że prowadzimy sprzedaż wysyłkową lawendy dzięki czemu może ona dotrzeć do każdego klienta w kraju bez uszczerbku. Gwarantujemy 100% przyjęcia sadzonek. Dzięki silnie rozwiniętemu systemowi korzeniowemu bardzo szybko aklimatyzują się na nowym miejscu i rozpoczynają silny wzrost.