Ogrodnictwo Marcinkowski

Lawenda “Lavance Purple”- kompaktowa odmiana o pełnych kwiatach

Lavandula angustifolia “Lavance Purple”

Lawenda wąskolistna lavance purple świetnie radzi sobie także w donicy

Odmiana lawendy wąskolistnej o głęboko purpurowych kwiatach, które pojawiają się na krzaku od czerwca do października. Liście zielono-szare, gęsto skupione na łodydze i bardzo aromatyczne. Dorosłe rośliny osiągają wysokość około 50cm. Odmiana ta szybko i mocno się krzewi, co pozwala jej na osiągnięcie znacznej średnicy i w związku z tym lawendę Lavance Purple sadzimy w towarzystwie roślin średnio szybko lub szybko rosnących. Odmiana Lavance jest kompaktowa i zachowuje ładną formę przez wiele lat.

Lawenda wąskolistna ‘Lavance Purple’- uprawa

Odmiana ta powinna być uprawiana wyłącznie w pełnym słońcu. Preferuje glebę od suchej do średnio wilgotnej. Nie toleruje ciągłej, silnej wilgoci oraz przewlekłego zalewania korzeni co skutkuje ich gniciem i zamieraniem całej rośliny. Młode sadzonki lawendy Lavance Purple przycinajmy dwa razy do roku, starszym natomiast wystarczy jedno ciecie. Wysoka tolerancja na susze sprawia, jest rośliną idealną do nasadzeń w skalnych, piaszczystych ogrodach a w połączeniu z dużą tolerancją na zanieczyszczenie środowiska, może rozświetlić krajobraz  miejski swoim głębokim  purpurowym kolorem  w długim okresie kwitnienia.

Sadzonki lawendy oferowane w naszej szkółce

Zapraszamy do zakupu sadzonek lawendy odmiany Lavance Purple i śledzenia oferty dostępnych odmian. Dane pozycje pojawiają się w niej na przestrzeni sezonu, tak wiec np. jeśli dziś nie posiadamy w ofercie tej odmiany nie oznacza to, że nie stanie się dostępna np. za tydzień. W związku z tym czekamy na Państwa zapytania dotyczące konkretnej odmiany. Wszystkie oferowane przez nas sadzonki są dobrze ukorzenione w doniczkach, dzięki czemu możemy zagwarantować 100% przyjęć zakupionych u nas roślin.