Ogrodnictwo Marcinkowski

Lawenda “Little Lady”- informacje, sadzonki

Lavandula angustifolia “Little Lady”

Lawenda little lady to kompaktowa odmiana o różowo-fioletowych kwiatach

Lawenda  ‘Little Lady’ to odmiana o wielu charakterystycznych cechach. Jej nazwa przetłumaczona na język polski świetnie oddaje całe jej piękno. ‘Mała Dama’- bo tak właśnie brzmi ona w naszym ojczystym języku wiedzie prym wśród niewielkich, kompaktowych lawend, zachwycających ogromem kwiatów.

Lawenda ‘Little Lady’- krótka charakterystyka

Krzewinka dorasta do 30-40 cm wysokości. Bardzo łatwo formuje się w kształt kuli. Tak jak wszystkie odmiany lawendy także ‘Little Lady’ wymaga corocznego przycinania. Kwitnie od czerwca do października, wytwarza bardzo dużą ilość fioletowo-różowych kwiatów. To właśnie ich zapach i kolor każdemu posiadaczowi będzie kojarzył się z jakże subtelną nazwą ‘Mała Dama’.

Zastosowanie lawendy ‘Little Lady’

Sadzonki lawendy odmiany ‘Little Lady’ najlepiej prezentują się posadzone jako długa obwódka. Pas kwiatów ciągnący się wzdłuż ścieżki, muru czy płotu zachwyci i poprawi nastrój każdemu posiadaczowi ogrodu orz wszystkim innym mającym w zasięgu wzroku jaskrawo kwitnące krzewinki.

Jakie sadzonki lawendy ‘Little Lady’ oferujemy?

 Są one nowością wprowadzoną do sprzedaży w naszej szkółce w sezonie 2017/2018. Oferujemy ładne, zdrowe rośliny rosnące w pojemniku P9. Zapraszamy do zamówień.