Ogrodnictwo Marcinkowski

Lawenda “Silver Mist”

Lavandula angustifolia “Silver Mist”

Lawenda - Silver Mist
Lawenda - Silver Mist

Jedna z bardziej charakterystycznych odmian lawendy angielskiej. Obok odmiany Grappenhall  najbardziej charakterystycznych lawenda jeśli chodzi o jednolity mocno srebrny kolor ulistnienia. Odmiana Silver Mist cechuje się tym, że na wiosnę wytwarza prawie białe ulistnienie,  które jest bardzo grube. Sprawia to, że krzewy lawendy wyglądają jak białe, rozrośnięte chmury. Wraz z upływem sezonu wegetacyjnego przybierają kolor srebrny. Lawenda Silver Mist obok odmian GrappenhallGoldberg oraz Silver Edge ma walory silnie ozdobne i to już za sprawą pięknie ubarwionego ulistnienia.

Tej kompaktowej, dobrze rozgałęzionej odmiany z aksamitnymi liśćmi nie może zabraknąć w żadnym z ogrodów pasjonatów lawendy. Dzięki swojemu kompaktowemu charakterowi bardzo dobrze nadaje się do uprawy w donicach. Liście odmiany Silver Mist mają przyjemny balsamiczny aromat. Kwiaty są koloru czysto błękitnego. Ta lawenda angielska kwitnie od początku czerwca do końca października. Mrozoodporność tak jak u wszystkich odmian lawendy wąskolistnej do -30 stopni Celsjusza. Kwiaty można wykorzystać do produkcji potpourri, zapachowych woreczków lub dodawać do potraw. Z racji swojej jasnej barwy bardzo dobrze prezentuje się na ciemnych elementach architektury ogrodowej.

Będziemy mogli Państwu zaoferować odmianę Silver Mist w lipcu 2016r. Przypominamy jednocześnie, że prowadzimy sprzedaż wysyłkową dzięki czemu sadzonki lawendy mogą dotrzeć do każdego klienta w kraju bez uszczerbku. Zapraszamy do odwiedzenia naszej szkółki, dzięki czemu na miejscu będziemy mogli szczegółowo odpowiedzieć na pytania. Będą mogli także Państwo zobaczyć jak wyglądają dorosłe krzewy odmian lawendy, których sadzonki oferujemy.